Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Burmistrz wręczył certyfikaty uczestnikom projektu

Burmistrz wręczył certyfikaty uczestnikom projektu

W dniach 5 i 8 lutego 2021 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim, z zachowaniem reżimu sanitarnego, Burmistrz Józef Blank wręczył uczestnikom projektu pn. „Wiedza i umiejętności kapitałem na przyszłość” certyfikaty (TELC/TOEIC) zdanych egzaminów zewnętrznych z języka angielskiego i niemieckiego oraz certyfikaty (ECCC/ECDL) zdanych egzaminów zewnętrznych z informatyki. Podkreślić należy, że te certyfikaty są honorowane na całym świecie i będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich i uczelni oraz przez przyszłych pracodawców w kraju i zagranicą.

 

Projekt pn. „Wiedza i umiejętności kapitałem na przyszłość” realizowany w trzech nowomiejskich szkołach podstawowych w okresie od 1 września 2018 roku do 31 grudnia 2020 roku objętych zostało 688 uczniów, 65 nauczycieli oraz 247 rodziców.

 

Projekt był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Zrealizowany został w kwocie 1.824.818,28 zł, w tym kwota dofinansowania 1.724.618,86 zł oraz niepieniężny wkład własny w wysokości 100.199,42 zł w postaci udostępnienia sal dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć i szkoleń.

 

Celem projektu było podniesienie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, rozwijanie właściwych postaw i umiejętności oraz złagodzenie zdiagnozowanych dysfunkcji, w tym rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Oprócz zajęć językowych i informatycznych, uczniowie bezpłatnie brali udział w zajęciach rozwijających, wyrównujących i kołach zainteresowań. Zorganizowane zostały również m.in. zajęcia logopedyczne, terapii pedagogicznej, rewalidacji, socjoterapii. Nowością była organizacja zajęć robotyki z elementami programowania, indywidualnego doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości, umiejętności uczenia się i szybkiego zapamiętywania.

 

W ramach projektu szkoły doposażone zostały w meble, sprzęt oraz pomoce dydaktyczne do pracowni: chemicznej, biologicznej, geograficznej, fizycznej, komputerowej i językowej oraz pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z robotyki z podstawami programowania oraz kółka szachowego i teatralnego na łączną kwotę 251.878,15 złotych.

Ostatnio zmienianywtorek, 09 luty 2021 07:05
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem