Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

VI Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych

VI Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych

25 kwietnia 2018 roku w nowomiejskiej sali kinowej odbyły się VI Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych. Organizatorem spotkań jest Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. Honorowy Patronat nad Wiosennymi Spotkaniami Szkół Muzycznych objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, który również był fundatorem pucharów i statuetek.

W tym roku  w  koncertowaniu wzięli udział uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. T. Bairda w Iławie oraz gospodarze, uczniowie szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. Na scenie zaprezentowało się około 80 uczniów. W trakcie koncertu każda szkoła prezentowała przygotowany program.

Z każdej szkoły wyłoniona została przez Burmistrza Józefa Blanka najciekawsza prezentacja oraz dwa wyróżnienia. W tym roku puchar za najciekawszą prezentację PSM w Brodnicy otrzymała Rozalia Rogowska, uczennica klasy fletu pani Martyny Sarnowskiej. Dwa wyróżnienia otrzymały pianistki - Julia Ryszawa z klasy pani Ilony Jakubowskiej oraz Zuzanna Markuszewska z klasy pani Agnieszki Zdziarskiej. Puchar dla PSM w Iławie zdobyła Nell Obrębska, uczennica klasy fortepianu pani Marii Artiemiew. Wyróżnienia zostały przyznane oktetowi gitarowemu w składzie: Amelia Glinka, Anna Zażdzyk, Alicja  Zażdzyk, Maciej Migda, Klara Dziedziak, Anastazja Lewandowska, Stanisław Kasprowicz i pani Małgorzata Biłgorajska, która zespół przygotowała oraz Chórowi „Canzonetta”. Dla Szkoły Muzycznej z Nowego Miasta Lubawskiego wyróżnienie  zdobyło trio w składzie: Zofia Robaczewska - flet, Wiktoria Deredas – fortepian oraz Rozalia Ankowska – wiolonczela. Pierwsze wyróżnienie trafiło do  kwartetu  w składzie: Zuzanna Wacko i Wiktoria Modrzewska – klarnet oraz  Wiktor Kopyczyński i Konrad Pawłowski – saksofon. Kwartet przygotował pan Jacek Wróblewski. Drugie do tria saksofonowego, w którym wystąpili Adrianna Szczepańska, Patryk Domżalski i nauczyciel pan Michał Sasinowski.

W krótkiej przerwie z rozrywkowym repertuarem wystąpił szkolny zespól instrumentalny prowadzony przez pana Bartłomieja Zółtowskiego. Dla wszystkich wykonawców Rada Rodziców przygotował słodki poczęstunek. Natomiast Dyrektor SM z Brodnicy pani Ewa Wieczorkowska, Dyrektor SM z Iławy pani Maria Kotewicz i Wicedyrektor SM w Nowym Mieście Lubawskim Iwona Mrozińska otrzymały podziękowania i kwiaty.

Ostatnio zmienianywtorek, 08 maj 2018 08:38
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem