Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Zebranie Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim

Zebranie Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim

W dniu 11.07.2019r. odbyło się zebranie Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim. Zebranie prowadził Przewodniczący MRS Lech Bober. W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski oraz kierownik referatu oświaty , kultury i sportu Urzędu Miejskiego Dorota Osińska. Głównym tematem obrad była analiza realizacji zadań Rady w kontekście przyjętego w lutym br. planu pracy.

Jak wynika z rzetelnej analizy planu udało się, we współpracy z różnymi gremiami, zrealizować szereg przyjętych zadań. Wydaje się, że nasze sugestie, głos doradczy i opiniotwórczy, przyczyniły się do utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy typu C oraz stworzenia projektu p.n. Wsparcie Usług Społecznych w Gminie Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie, w ramach którego powstaną 2 kluby seniora
i docelowo obejmą zajęciami szeroko rozumianą ofertą programową 160 seniorów z terenu miasta. Miejska Rada Seniorów podjęła współpracę z nowo wybraną Młodzieżową Radą Miasta, Radą Miasta nowej kadencji, a także ze Społeczną Radą Seniorów przy Marszałku Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Nasi, nowomiejscy seniorzy mogą już korzystać z Warmińsko –  Mazurskiej Kart Seniora. Regulamin oraz druki wniosków można pozyskać m.in. w biurze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i referacie Oświaty Kultury i Sportu UM. Zasady uzyskania karty, podczas zebrania szerzej omówiła Mirosława Piwowarczyk. W bieżącym roku, z inspiracji Rady, odbyła się II Nowomiejska Senioriada. Powody do zadowolenia daje szeroko rozumiana aktywizacja intelektualna seniorów i cyfrowa seniorów.

Kolejnym punktem porządku zebrania było omówienie przygotowań do powołania MRS na nową kadencję. Tą drogą apelujemy do wszystkich środowisk senioralnych o zainteresowaniu się tym problemem oraz zgłoszenie swoich przedstawicieli w wyznaczonym terminie do pracy w nowej Miejskiej Radzie Seniorów. Omówiono założenia organizacyjne i regulamin konkursu „Miejsca przyjazne seniorom”.
Na zakończenie zebrania Radna Mirosława Piwowarczyk zgłosiła do Burmistrza miasta kilka uwag ułatwiających życie seniorom.

Ostatnio zmienianywtorek, 23 lipiec 2019 12:07
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem