Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

IV sesja Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim

IV sesja Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 14 października 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się IV sesja Miejskiej Rady Seniorów. W obradach uczestniczyło 8 radnych. Przewodniczący Rady Lech Bober przedstawił relację ze swojego udziału w dwóch konferencjach - 25 kwietnia w Krakowie oraz 1 października w Warszawie - które dotyczyły działalności rad seniorów w Polsce. Tematyka konferencji skupiała się na roli gminnych rad seniorów w rozwoju społecznym - szczególnie w zakresie zdrowia, aktywności i integracji, partycypacji w podejmowaniu ważnych dla seniorów zadań, otwartości komunikacji oraz reprezentacyjności różnych środowisk.
Do władz państwowych skierowano 5 uchwał kongresowych, m.in. w sprawie nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym dotyczącej umocowań prawnych rad seniorów, o powołaniu Rzecznika Praw Osób Starszych, o mieszkalnictwie dla osób starszych oraz o ustawie pielęgnacyjnej.
Podczas sesji Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Julita Kreńska przedstawiła formy współpracy z Miejską Radą Seniorów.
Zastępca Burmistrza omówił stan przygotowań do Nowomiejskich Dni Seniora, które odbędą się 20 i 21 października br. Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów podkreślił szczególne zaangażowanie w nich Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka oraz jego Zastępcy Krzysztofa Widźgowskiego.
Na zakończenie sesji radni pobrali pakiety dokumentów, z którymi zamierzają dotrzeć do wybranych przedsiębiorców i usługodawców z terenu miasta celem zaproponowania im udziału w przygotowanej nowomiejskiej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Ostatnio zmienianyczwartek, 20 październik 2016 05:55
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem