Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Obchody Nowomiejskich Dni Seniora

Obchody Nowomiejskich Dni Seniora

W czasie trwających w dniach 20-21 października 2016r obchodów Nowomiejskich Dni Seniora dla grupy 12 osób-radnych Miejskiej Rady Seniorów oraz słuchaczy UTW z Nowego Miasta Lubawskiego i z Ostródy prowadzone były warsztaty dziennikarsko-medialno-obywatelskie.
Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie MANKO z Krakowa w ramach rządowego projektu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020.
Zajęcia prowadził p. Łukasz Salwarowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia , jednocześnie redaktor naczelny periodyka „ Głos Seniora”. Uczestnicy warsztatów poprzez zastosowaną bardzo ciekawą formę zajęć, nie próżnowali, „zmuszeni” byli do aktywnego w nich udziału. Analizowano artykuły z „Głosu Seniora” oraz ostródzkiego „Hamaka”. Tworzono również własne artykuły na zadane tematy, w tym ich wspólną ocenę. W bardzo bogatej tematyce warsztatów znalazły się m. in. – misja i sens istnienia lokalnego medium obywatelskiego, podstawy zarządzania lokalnym medium seniorskim, promocja, PR gazety, prawo prasowe, kodeks etyki mediów, korekta i edycja.
Niektóre z artykułów uczestników warsztatów ukażą się na łamach ogólnopolskiego „Głosu Seniora”.
Na zakończenie warsztatów p. Łukasz Salwarowski wręczył uczestnikom certyfikaty czasopisma.
W opinii „warsztatowców” zajęcia okazały się bardzo przydatne i niewątpliwie wpłyną na podniesienie poziomu naszych codziennych działań.
30.11.2016

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem