Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wojewódzkie Spotkania Rad Seniorów w Olsztynie

Wojewódzkie Spotkania Rad Seniorów w Olsztynie

W dniach 4-5.10.2017 r. w Olsztynie odbyło się Spotkanie Rad Seniorów. Zostało ono zorganizowane przez Federację Organizacji Socjalnych w ramach realizowanego projektu „Rady seniorów na Warmii i Mazurach” zmierzający do zwiększenia liczby rad seniorów w regionie.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele istniejących Rad m.in. z Elbląga, Olsztyna, Działdowa, Nowego Miasta Lubawskiego, Pisza, Orzysza, Mrągowa i gminy Lubawa oraz z tworzących się aktualnie rad w Korszach, Olsztynku i Braniewie.

Liderzy środowisk seniorskich zapoznali się z doświadczeniami rad, skorzystali z dobrych praktyk, ponadto zostały nawiązane wzajemne kontakty.

W spotkaniu uczestniczyły Barbara Szafraniec przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów oraz Ewa Tyburczyk członek OPoWRS, przewodnicząca Rady Seniorów w Bytomiu. Obie panie omówiły pracę Rad Seniorów w swoich miastach, jak wygląda współpraca z samorządami, odpowiadały na liczne nasze pytania i wątpliwości. Poruszone zostały kierunki polityki senioralnej w naszym kraju na najbliższe lata.

Uczestnicy spotkania przy podsumowaniu zgodzili się, że spotkanie było bardzo owocne, przyczyniło się do zorientowania ile mamy Rad Seniorów, jakie są w trakcie tworzenia oraz jakie są ich najważniejsze cele i działania.

Na zakończenie powołano grupę inicjatywną, która ma zebrać wnioski, a także kontynuować pracę i przyszłe spotkania.

W spotkaniu naszą Miejską Radę Seniorów reprezentował jej przewodniczący Lech Bober.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 09 październik 2017 11:17
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem