Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Konkurs Tańca Zespołów Tanecznych „Moc tańca” w SP 2

We wtorek 26 lutego 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy Konkurs Tańca Zespołów Tanecznych „Moc Tańca”.

Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów, które walczyły o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VIII. „Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył’. Kierując się tą myślą konkurs miał na celu krzewienie tańca jako formy spędzania wolnego czasu. Taniec rozwija wrażliwość na muzykę i ruch oraz pokonuje w nas tremą i nieśmiałość, a przede wszystkim uczy nas dobrze się bawić.

Zespoły oceniało jury w składzie: Monika Weisgerber, Bartosz Puciłowski i Krzysztof Leśniewski. W kategorii klasy I – III pierwsze miejsce zdobyły „Gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Opiekunem grupy jest Barbara Rogowska. Drugie miejsce zajęły „Pomponiki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zespół prowadzi Małgorzata Prokop. Na trzecim miejscu uplasowały się podopieczne pań: Elżbiety Grzywacz i Agnieszki Kaczerzewskiej czyli „Roztańczone Baletki” ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie.

 W kategorii klasy IV – VIII zwycięzcą została grupa „Concret”, którą prowadzi Jowita Jankowska. Grupa reprezentowała Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. „Miki Team” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uplasował się na drugim miejscu. Grupę przygotowała Anna Gąsiorek. Trzecie miejsce wywalczył zespół „Smile” ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach. Grupą opiekuje się Ewelina Leśniewska. Na czwartym miejscu sklasyfikowano „Dancing Girls” ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Tancerki przygotowała Ewa Januszewska. Nagrodę Publiczności otrzymała grupa „Pomponiki”, natomiast Nagrodę Jury otrzymała grupa „Smile”.

Nagrody zwycięskim zespołom tanecznym wręczył Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski. Wszystkim uczestnikom wręczono również upominki, m.in.  worki, plecaki oraz gadżety od sponsorów: smycze i długopisy. Organizatorem konkursu była Małgorzata Prokop, a imprezę poprowadziła Magdalena Grabowska.

Pierwsze grupy szkoleniowe zakończyły zajęcia w ramach projektu "Ja w internecie"

W czwartek 21 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej Burmistrz Józef Blank uczestniczył w podsumowaniu szkolenia realizowanego w ramach projektu "Ja w internecie. Program szkoleniowy rozwoju kompetencji cyfrowych" współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Uczestników spotkania powitał Dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Domżalski i pogratulował im ukończenia szkolenia "Moje finanse i transakcje w sieci" oraz "Rodzic w internecie". Natomiast Burmistrz Józef Blank podkreślał konieczność ciągłego uczenia się oraz doskonalenia swoich umiejętności obsługi komputera i korzystania z dobrodziejstw internetu. Następnie gospodarz miasta wspólnie z instruktorkami szkoleń rozdał uczestnikom dwóch grup szkoleniowych certyfikaty ukończenia zajęć komputerowych. Kolejne dwie grupy kończą szkolenia już w piątek 22 lutego 2019 roku.

Celem projektu jest zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

W ramach projektu docelowo utworzonych zostanie 14 grup po 12 osób (w pierwszej kolejności osoby wykluczone elektronicznie, osoby z niepełnosprawnościami i bezdomni), które realizować będą do wyboru 5 paneli szkoleniowych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Kultura w sieci. Czas szkolenia na 1 grupę to 12 godzin zegarowych. Szkolenia będą trwały do lipca 2019 roku. Łącznie w ramach projektu przeszkolonych będzie 168 dorosłych osób, mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, które ukończyły 25 lat.

Instruktorami prowadzącymi szkolenia są nauczycielki informatyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, które posiadają bogate doświadczenie szkoleniowe i projektowe oraz ukończone szkolenie przeprowadzone przez Fundację Legalna Kultura - Operatora programu.

Warsztaty szydełkowania w Manufakturze Zawodów Dawnych

W poniedziałek 18 lutego 2019 roku w nowomiejskiej Manufakturze Zawodów Dawnych odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu "Wielkanocne warsztaty szydełkowania".

Wielkie chęci, talent, pasja, a przy tym cierpliwość i wyobraźnia pozwalają uczestnikom warsztatów, stworzyć unikatowe, a w szczególności dizajnerskie produkty ręcznie wykonane: kurki, jajeczka, koszyczki, serwetki. Pomimo, iż sklepy wypełnione są po brzegi produktem dostępnym od ręki, to jest jeszcze wiele osób, które cenią sobie pasję rękodzielniczą.

Wszystkich chętnych instruktorki serdecznie zapraszają na zajęcia organizowane w ramach Manufaktury Zawodów Dawnych, które odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 15:00 do 18:00.

Dzieci z wizytą w Urzędzie Miejskim

W dniach 18-19 lutego 2019 roku dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II poznawały Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim.

Pierwszego dnia dzieci spotkały się z Zastępcą Burmistrza Krzysztofem Widźgowskim, natomiast drugiego dnia z Burmistrzem Józefem Blankiem, który powitał je w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

Podczas spotkań dzieci żywo interesowały się organizacją nowomiejskiego magistratu i zadawały dużo wnikliwych pytań Burmistrzowi oraz jego Zastępcy. Jednocześnie grupy młodych nowomieszczan wykazały się również szczegółową wiedzą m.in. na temat herbu miasta i honorowego obywatela miasta.

Podczas wizyty zarówno Burmistrz, jak i Zastępca Burmistrza przekazali dzieciom drobne upominki i oprowadzali po budynku urzędu pokazując m.in. galerię portretów ludzi zasłużonych dla rozwoju naszego miasta, gabinet Burmistrza, gabinet Zastępcy, biuro referatu organizacyjnego oraz salę ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem